.::فرشته ی بيکار::.

 روزي مردي خواب عجيبي ديد. ديد كه رفته پيش فرشته ها و به كارهاي آنها نگاهمي كندهنگام ورود، دسته بزرگي از فرشتگان را ديد كه سخت مشغول كارند و تندتندنامه هايي را كه توسط پيكها از زمين ميرسند، باز مي كنند و آنها را داخل جعبه هاييمي گذارندمرد از فرشته اي پرسيد: شما داريد چكار مي كنيد؟ فرشته در حالي كهداشت نامه اي را باز مي كرد، گفت: اينجا بخش دريافت است و ما دعاها و تقاضاهاي مردماز خداوند را تحويل مي گيريم.

 مرد كمي جلوتر رفت. باز دسته بزرگ ديگري ازفرشتگان را ديد كه كاغذهايي را داخل پاكت مي كنند و آنها را توسط پيكهايي به زمينمي فرستندمرد پرسيد: شماها چكار مي كنيد؟ يكي از فرشتگان با عجله گفت: اينجا بخش ارسال است. ما الطاف و رحمتهاي خداوند را براي بندگان به زمين ميفرستيم.

 مرد كمي جلوتر رفت و يك فرشته را ديد كه بيكار نشستهمرد با تعجب ازفرشته پرسيد: شما اينجا چه مي كنيد و چرا بيكاريد؟ فرشته جواب داد: اينجا بخشتصديق جواب است. مردمي كه دعاهايشان مستجاب شده، بايد جواب بفرستند ولي فقط عدهبسيار كمي جواب مي دهند.
 

 مرد از فرشته پرسيد: مردم چگونه مي توانند جواببفرستند؟
 
فرشته پاسخ داد: بسيار ساده، فقط كافيست بگويند:  خدايا شكر

>>یک لحظه تامل:

از امام‏ حسن عليه السلام پرسيده شد كه جوانمردى يعنى چه؟فرمودند:

جوانمردى عبارت است از حراست دين،عزت نفس،با نرمش برخورد نمودن،بررسى عملكرد خويش،پرداخت ‏حقوق و دوستى نمودن با مردم.

تحف‏العقول، ص 227

 دوستان!ویژه نامه ی این وبلاگ هم راه اندازی شد.در این ویژه نامه مطالب مختلفی وجود دارد.البته هنوز در اول راه است و نیاز به همکاری شما داریم.اگر مطلب خاصی به دستتان رسید و یا خودتان نوشتید حتما برای ما ارسال کنید.حتما استفاده خواهیم کرد.هم چنین طبق روال همیشگی از تمام دوستانی که در مطلب گذشته نظر دادند تشکر می کنم:

خانم دلارام(وبلاگ مچول کوچول) -- خانم مریم(وبلاگ یک دنیا پدر) -- نورا(وبلاگ سرزمین نور) -- محب ولایت(وبلاگ علی ولی الله) -- خانم مرضیه(وبلاگ بنام حضرت دوست) -- خانم زهرا(وبلاگ کیمیای ناب) -- محسن شوریده(وبلاگ دریچه ایی به سوی ملکوت)

/ 20 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محب ولايت

سلام علیکم " طاعات و عبادات شما قبول باشد . این حقیر را نیز دعا کنید . یا علی مدد

سورنا

منت خدای را عزوجل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزيذ نعمت. هر نفسی که فرو می رود ممد حيات است و چون بر می آيد مفرح ذات. پس در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمتی شکری واجب. مطالب خيلی زيبا و با محتوا ارائه شده. التماس دعا در این ایام داریم. با اجازه به شما لینک می دهم. شاد زی. توفيق افزون.

مشکوة

حسن آقا ............به ما خوش نمی گذره ..........به اونهايی خوش می گذره که قبول شدن و شيرينی ندادن ......... سلام عليکم .........طاعات قبول

سلاله

سلام. فرا رسيدن ماه زيبای مهمانی خداوند بر شما مبارک. طاعاتتون قبول. چه تذکر مناسبی! خدا کنه از شاکران باشيم هر چند که سپاسگزاری از الطاف فراوان او از عهده ی ما خارج است. در پناه حق. اللهم عجل لوليک الفرج ...

عليرضا

سلام. طاعات و عبادات قبول. انشاءالله خداوند ما رو به بندگی خودش قبول کنه و به اين ماه مبارک از سر تقصيراتمان در گذرد و نيت خالص در کارها به همه ما عنايت فرمايد. الهی العفو. ياعلی، التماس دعا.

تنها

سلام به تو دوست عزیز خوبی مر30 که به من سر زدی خوشحال شدم نماز روزت قبول يا حق بازهم منتظر حضور سبزت هستم

عـبــد عـا صـی

سلام. به نام نامی سیدالشهدا علیه السلام و شهدای اسلام ، انشاالله در هفت هشت ده وبلاگی که دارم!!! به شما لینک میدم. انشاالله که همیشه مفید و بی شیله یله و مصفا باشین. یا علی کن مددی.

عاشق بی ادعا

سلام.نماز روزه هاتون قبول باشه.جمعه بعد از نماز جلوی سفارت انگلیس تجمع هست.التماس دعا...

شهاب.م

سلام به شما دوست عزيز ... براي بالا بردن آمار وبلاگ خود بهتر است لينك باكس كليك را در وبلاگ خود قرار دهيد ... براي آگاهي بيشتر به وبلاگ بنده سري بزنيد .... منتظر شما هستم

سید محمد خافی(سحادی)

با سلام خدمت دوست عزیزم امیدوارم حالت خیلی خوب باشه ازمطلب (غایبها دستشون بالا)خیلی خوشم اومد و واعا متأثر شدم وگریم گرفت . خدا را شاکرم از اینکه نعمت اشک ریختن ومنقلب شدن را در وجود ما نهاد . خوشحال میشم از وبلاگم دیدن کنی یا علی