زائر الرضا(ع)

اول از همه سلام؛

اين هفته دارم براي دعاي عرفه مي رم مشهد.به هر حال از همگي دوستان حلاليت مي طلبيم.از طرف همگي دوستان هم نايب الزياره هستيم...روز 12 بهمن يكي از دوستان زحمت به روز كردن وبلاگ رو مي كشند و در اين روز وبلاگ به طور ويژه به روز مي شود...

خوش به حال اون هايي كه اين روزها كربلا هستن...

مي شه كنج حرمت گوشه‌ي قلب من باشه === مي شه قلب منو مثل گنبدت طلا كني

قربون صفات برم از راه دوري اومدم...

شهادت امام محمد باقر(ع)را هم به تمام شما عزيزان بيننده تسليت عرض مي كنيم.متاسفانه به دليل حجم زياد مطالب اين هفته سعادت نداشتيم كه مطلبي رو از ايشون بزنيم.

{{{{جواب آقا صالح}}}}

bullet-arrow-orange.gif...اگر منظورت از اسلام ناب محمدي اسلام آقاييه بله واقعا من هيچي ازش نمي دونم . البته شما هم نمي دونيد چون يه چيزي رو با احساس وتعصب و بدون منطق پذيرفتين و جايي كه تعصب باشه تعقل حتما نيست. رابعا منظورم از شهدا و جانبازان ، فقط آقاسعيد نبود . افرادي مثل عموي شهيد خودم و بقيه دلاوراني بود كه 8 سال جنگيدند تا امروز ايران آزاد باشه نه اينكه افرادي با اسم دين هر كاري دلشون مي خواد با بيت المال و ثروت و سرنوشت اين مملكت وملت،بكنن. اسلام من اسلام رسول الله و علي است . علي اي كه با 25 سال خونه نشينيش ياد داد كه حكومت مال مردم و تا وقتي پاشنه درش رو از جا در نياوردن حكومت رو قبول نكرد . ولي انصافا آيا الان هم همينطوره . يك ذره فكر كن .

اين پيام رو آقاي صالح صالحي از وبلاگ صالحان امروز در جواب مطلبي كه من در وبلاگشون نظر داده بودم و يه چيزهايي نوشته بودن و من هم يه چيز هايي جواب دادم نوشتند.جواب نظر آقا صالح را به خاطر اين دارم مي دم كه فكر كردم از اين سوال هاي بي جواب كه به طور عمد يا غير عمد بين جوان ها مطرح مي شود تو جامعه زياد است.سعي كردم جواب اين مسئله رو با منطق خودم بدهم تا حداقل بگم كه مي تونم از عقايدم منطقي دفاع كنم.

توضيح:ايشون در وبلاگشون درباره‌ي دولت آقاي خاتمي مطلبي نوشته بودند كه ما كاري به مطلب نداريم و من درباره‌ي يك جمله نظر دادم. ايشون عكس آقاي حجاريان رو گذاشته بودند و بالاي عكس نوشته بودند:« خون شهيدان و جان نيمه جانبازان را.»

bullet-3darrow-blue-down.gifآقا صالح آيا شما رفتيد و از تمام جانبازان،-حتي آن جانبازي كه سال هاست روي تخت بيمارستان نمي تواند حرف بزند- سوال كرديد كه به عنوان نماينده‌ي شما عكس آقاي حجاريان را در وبلاگم بزنم،راضي هستيد؟؟ثانياً كسي كه بدنش رو باخت جانباز نمي شود...و گرنه بدنباز زياد است...

در مورد مسئله‌ي بعدي مي خواستم بگم كه آقا صالح؛اگه از شما بپرسند دو دو تا چند تا مي شه مطمئنا مي گوييد 4 تا!!اگر همه‌ي دنيا به شما بگويند كه دو دو تا 5 تا مي شود باز هم شما از روي عقلي كه اسباب توجه دارد مي گوييد 4 تا!حالا اگه همه‌ي دنيا مي خواهند بگويند كه شما روي اين مسئله تعصب داريد مهم نيست.چون اين مسئله براي شما يكي از اقسام يقينيات يعني بديهيات است.

اصل ولايت فقيه براي بنده مثل همون دو دو تا چهار تاي شماست.و مصداق بارز اين اصل در زمان ما مقام معظم رهبري(مدظله العالي)است. حال اگر مي خواهيد اين اصل براي شما هم جزو بديهيات حساب شود بفرماييد مطالعه كنيد و حقيقت را هر جا كه هست پيدا كنيد...يا علي.

آ ن كس كه نمي داند ساحلش كدام سوست از كجا مي داند كدام باد موافق است و كدام باد مخالف!

نيچه

{{{{فروتني امام حسن(ع)}}}}

روزي حضرت امام حسن(ع)بر جمعي از فقرا گذشت كه بر زمين نشسته بودند و استخوان هايي در دست داشتند كه ذرات گوشت را در آن ها يافته و مي خوردند.هنگامي كه امام حسن(ع)را ديدند،از او خواستند كه با آن ها هم غذا شود.حضرت بدون درنگ بر خاك نشسته،مشغول به غذا خوردن شد و فرمود:«خداوند افراد متكبر را دوست نمي دارد.»سپس از آنان خواست كه با او به خانه اش بروند و به آنان غذا و پوشاك بخشيد.

سيد محسن امين عاملي،ترجمه‌ي اعيان الشيعه(امام حسن(ع) و امام حسين(ع))،ص 40

{{{{لحظه اي دور از هياهو}}}}

ماه ذيحجه است.و هر گاه صداي لبيك را از راديو و تلويزيون مي شنوم دلم پر مي كشد.

چشمم كه به خانه‌ي دوست مي افتد بي اختيار اشك از چشمانم جاري مي شود و از اين همه ابهت دلم مي لرزد.حيرت زده به اطراف نگاه مي كنم؛مقام ابراهيم،حجر اسماعيل،حجر الاسود...محرم مي شوم و لباس سفيد به تن مي كنم.وقتي نگاه مي كنم همه را مثل خود مي بينم.هيچ تفاوتي بين من و بقيه نيست.حتي حرف هامان،شعارهامان يكي است.زبان ها مان هماهنگي دارد و همه يك صدا لبيك گويان مي چرخيم.هر دوري كه مي زنم بيشتر اوج مي گيرم.هر قدمي كه برمي دارم خود را روي زمين حس نمي كنم.آري سبك بال شده ام و ديگر با پاهايم طواف نمي كنم.من با بال هاي شكسته ام كه گويي جان تازه اي گرفته باشند طواف مي كنم،در اين مكان امن؛در جايي كه هيچ انساني حق ندارد جانداري را اذيت كند.شايد همه‌ي جانداران اين حق را دارند كه بهره ببرند و يا شايد خدا مي خواهد به آن ها بگويد در هر جا كه من باشم،در هر جا كه عظمت من باشد شما هيچ قدرتي از خود نداريد،و در همه جا عظمتش را حس مي كنم.حركت مي كنم براي رفتن به عرفات.نيم روزي را در عرفات وقوف مي كنم.دعاي عرفه را زمزمه مي كنم.در مشعر سنگ جمع مي كنم تا شيطان نمادين را سنگ باران كنم.در اين جا شيطان خوار و خفيف است.مگر مي شود در اين مكان مقدس شيطاني باشد؟همه‌ي شياطين را در بند كشيديم و سنگبارانشان كرديم اما اي كاش مي شد براي هميشه مي مردند.به همين دليل كه شيطان را در ظاهر و باطن ترك كرديم آن روز را عيد مي گيريم.مگر نه اين است كه ائمه فرموده اند روزي كه در آن معصيت نكنيد عيد است.به شكرانه‌ي اين فوز عظيم و پيروزي بزرگ،اسماعيل نفس را قرباني مي كنيم.تقصير مي كنيم و به خدا اعلام مي كنيم.ما حاضريم از تمام زيبايي هاي ظاهري و زود گذر بگذريم تا به زيبايي هاي واقعي و ماندگار برسيم.

سه شب را در مني در حالي كه يك لحظه ارتباط و عشق بازي با پروردگار قطع نمي شود مي مانيم.بعد از آن به مسجد الحرام رفته و طواف مي كينم و نماز طواف مي گذاريم.سعي بين صفا و مروه را در حالي انجام مي دهم كه هاجر را در پيش روي خود مي بينم به دنبال آب،مايه‌ي حيات و زندگاني و مي گويم خدايا!آبي به ما بده كه حيات و سعادت دنيوي و اخروي ما را تضمين كند.طواف نساء را انجام مي دهم و نمازش را مي گذارم اما اين نماز با تمام نماز هايم تفاوت دارد.

اي كاش براي هميشه آن جا مي ماندم.وقتي به خود مي آيم درمي يابم اشك هايم به صورتم طراوت بخشيده.به دلم زيارت قبول مي گويم و اين دعا را زير لب زمزمه مي كنم:

اللهم ارزقني حج بيتك الحرام في عامي هذا و في كل عام

دلارام

اللهم ارزقني حج بيتك الحرام في عامي هذا و في كل عام

{{{{نهايت تواضع}}}}

سالگرد عروج ملكوتي عارف كامل و عاليقدر حاج محمد اسماعيل دولابي را به همه‌ي شما عزيزان تسليت عرض مي كنيم.

يكي از ويژگي هاي ايشان تواضع بود كه شايد بعضي از بزرگان نتوانند اين عمل را انجام دهند. در حرم مطهر بي بي دو عالم فردي خيال كرد كه ايشان روضه خوان است و به ايشان مي گويد كه يك زيارت نامه بخوان و ايشان مي خوانند و سپس يك بيست توماني به ايشان مي دهد و حاج آقا آن پول را مي گيرد و مي بوسد و بر چشم مي مالد و در جيب مي گذارد. اين يعني نهايت تواضع.

از خاطرات حجت الاسلام گنجي

روز عرفه يادتون نره...خيلي التماس دعا

/ 10 نظر / 9 بازدید
meysam

با سلام . خوشحالم از اينکه اولين پيام اين مطلب رو من ميدم . قبل از هر چيز مشهد که رفتيد به ياد ما هم باشيد . در ضمن هر دو عکس بالا قشنگه و خيلی با سليقه عمل کرديد. انشا ال... موفق و سربلند باشيد.

maryam

سلام و التماس دعا ....مريم

shamim

سلام خوش به سعادتتون التماس دعای فراوون برای عرفه بفدای مولای غريبمون.يامولا علی ادرکنا بظهورالحجة

مسافر ثانيه ها

اگر به خانه من آمدی برای من ای مهربان چراغ بياور و يک دريچه که ار آن به ازدحام کوچه خوشبختی بنگرم.....سبز باشی...التماس دعا.......

saleh

سلام. آقا حسن چند نکته هست که احساس کردم گفتنش مفيد باشه. اول اينکه آقا حسن يکی از اشتباهات شما و دوستان و حتي رهبرانتون در راس حکومت اينه که خودتون رو صاحب مطلق و مالک اصلی انقلاب و مملکت می دونين . فراموش نکن که بنده هم از معتقدين به نظام و دلسوزان هستم . پدر من از فرماندهان سپاه و عموی من ازشهدا بودند . من هم می دونم که ۲۵ سال پيش اکثريت مردم در تاييد نظام اتفاق نظر داشتند و از هر قشری چه مذهبی و چه غير مذهبی از انقلاب حمايت می کردند . همه اينا درسته . اين جريان ادامه داشت تا زمانی که مردم احساس کردند که ديگه اون آرمانها فراموش شده . اون احساسات و وعده ها ديگه در کار نيست . کمی به جامعه رجوع کن آقا حسن . واقعا اوضاع مردم اين نيست که در سيمای لاريجانی به نمايش در مياد. يا بايد بگيم اين مردم ضد ولايت و ضد انقلابن که با عقل جور در نمياد چون همين مردم بودند که انقلاب کردن و يه زمانی حمايت می کردند . يا اينکه بگيم اين مردم تعدادشون کمه . که فکر نمی کنم اينطور باشه . خلاصه اين مطلب اينکه :

saleh

من اين انقلاب رو زير سوال نبردم و نمی برم ولی بايد بگم که اين انقلابی نبود که پدران ما و مردم اون روز رو به خيابون کشوند . خيلی فرق کرده . خيلی . دوم اينکه در مورد شورای نگهبان که امروز نتيجه نهايی رو اعلام کرد بايد بگم فکر نکن چون آمار رد شده ها رو می دونی پس حق باتوست. با من هم شايد نباشه ولی گوش کن: تمام اونهای که دوباره رد شدند همون نمايندهای به اصطلاح چب هستن . و مطمئن باش کسايی مثل آرمين از من و شما هم مومن ترند و هم انقلابی تر . مشکل اصلی مربوط به اون نامه ايه که همين نماينده ها به رهبر نوشته بودن . و الا هيچ معيار عقلی پشت قضيه نبوده ونيست . و اصلا ما چيزی به عنوان احراز صلاحيت نداريم . اصل بر اثبات عدم صلاحيت ولی چون متاسفانه قدرت در دست يک سری افراد خاص با حمايت های خاص قرار داره ما شاهد اين برخوردهای سليقه ای از شورای محترم نگهبان و حمايتهای پشت پرده بعضی ها هستيم . اگر قرار که روال بر اين باشه پس بهتر آقايون کم کم جمهوريت (که معنی واقعی اون در انتخابات سالم و رقابتی با هر سليقه با توجه به اکثريت و علايق ايشان است نه تاييد و احراز يک جمع کوچک) رو از اين کشور حذف کنن

دلارام

بابا بي خيال!!! ما الحمدلله مشتركاتمان خيلي بيشتر از افتراقاتمان است چرا به اونها فكر نكنيم.

دلارام

راستي روز عرفه هر كجا هستيد همديگر را فراموش نكنيم. عيدتان هم مبارك

reyhaneh

باسلام .عيدتان مبارک ... ياعلی

shabe barani

سلام مرسی از لينکت من هم تو را لوگوييدم ولی ای کاش لوگوی من را بياری بالاتر موفق باشی...