.::دريغ از......::

آيا مي توانيد اين مسائل را حل كنيد؟

1-گلوله اي از لوله‌ي دوشكا با سرعت اوليه‌ي خود از فاصله‌ي 1000 متري شليك مي شود و در مبدأ به حلقومي اصابت نموده و آن را سوراخ كرده و گذر مي كند.معلوم نماييد:
الف)سر كجا افتاده است؟
ب)كدام زن صيحه مي كشد؟
ج)كدام پيراهن سياه مي گردد؟
د)كدام خواهر بي برادر مي شود؟
ه‍)آسمان كدام شهر سرخ مي شود؟
و)كدام گريبان پاره مي شود؟
ز)كدام چهره چنگ مي خورد؟
ح)كدام كودك در انزوا و خلوت اشك مي ريزد؟

توانستيد؟...اگر نمي توانيد اين مسئله را با كمي دقت بيشتر حل كنيد:

2-هواپيمايي با 1/5 برابر سرعت صوت از ارتفاع 10 متري سطح زمين ماشين لندكروزي را كه با سرعت در جاده‌ي مهران-دهلران حركت مي كند مورد اصابت موشك قرار مي دهد.اگر از مقاومت هوا صرف نظر شود معلوم كنيد:
الف)كدام تن مي سوزد؟
ب)كدام سر مي پرد؟
ج)چگونه بايد اجساد را از درون اين آهن پاره‌ي له شده بيرون كشيد؟
د)چگونه بايد آن ها را غسل داد؟

چگونه بخنديم و نگاه آن عزيزان را فراموش كنيم؟چگونه مي توانيم در شهرمان بمانيم و فقط درس بخوانيم؟چگونه مي توانيم درها را به روي خود ببنديم و چون موش در انبار كلمات كهنه‌ي كتاب لانه بگيريم؟كدام مسئله را حل مي كني؟براي كدام امتحان درس مي خواني؟به چه اميد نفس مي كشي؟كيف و كلاسورت را از چه پر مي كني؟از خيال؟از كتاب؟از لقب شامخ دكتر؟يا از آدامسي كه هر روز مادرت در كيفت مي گذارد؟كدام اضطراب جانت را مي خورد؟دير رسيدن به اتوبوس؟دير رسيدن سر كلاس؟نمره گرفتن؟دلت را به چه چيز بسته اي؟به مدرك؟به ماشين؟به قبول شدن در دوره‌ي فوق دكترا؟

چه كسي مي داند جنگ چيست؟چه كسي مي داند فرود يك خمپاره قلب چند نفر را مي درد؟چه كسي مي داند جنگ يعني سوختن.يعني ويران شدن،يعني ستم،يعني آتش،يعني خونين شدن خرمشهر،يعني سرخ شدن جامه اي و سياه شدن جامه اي!يعني گريز به هر جا،به هر جا كه اين جا نباشد!يعني اضطراب كه كودكم كجاست؟جوانم چه مي كند؟دخترم چه شد؟به راستي ما كجاي اين سئوال ها و جواب ها قرار گرفته ايم؟كدام دختر دانشجويي كه حتي حوصله ندارد عكس هاي جنگ را ببيند و اخبار آن را بشنود از قصه دختران معصوم سوسنگرد با خبر است؟آن گل هاي ناز كه اسوه‌ي عفاف كه هر كدام در پس رنج هاي بيكران صحرا نشيني و بيابانگردي آرزوهاي سال ها بعد را در دل مي پرورانند.آن خواهران بي دفاع،آن مظاهر شرم و حيا را چه كسي ياد مي كند كه بي شرمان دامنشان را آلوده كردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند؟!كدام پسر دانشجويي مي داند هويزه كجاست؟چه كسي در هويزه جنگيده؟كسته شده و در آن جا دفن گرديده؟ چه كسي است كه معني اين جمله را درك كند؟نبرد تن و تانك!اصلا چه كسي مي داند تانك چيست؟چگونه سر 120 دانشجوي مبارز و مظلوم زير شني هاي تانك له مي شود؟

آي پسرك دانشجو!به تو چه مربوط است كه خانواده اي در همسايگي تو داغدار شده است؟جواني به خاك افتاده است؟آي دخترك دانشجو! به تو چه مربوط است كه دختران سوسنگرد را به اشك نشاندند و آنان را زنده به گور كردند؟يا در كردستان حلقوم كسي را پاره كردند تا كدهاي بيسيم را بيابند؟به تو چه مربوط است كه موشكي در دزفول فرود بيايد و به فاصله‌ي زماني انتشار نور محله اي نابود شود؟به تو چه مربوط است كه كودكاني در خرمشهر از تشنگي مردند؟هيچ مي دانستي؟حتما نه!هيچ آيا آن جا كه كارون و دجله و فرات به هم گره مي خوردند به دنبال آب گشته اي تا اندكي زبان خشكيده‌ي كودكي را تر كني و آن گاه كه قطره اي نمی يافتي با اميدهاي فراوان به بالين آن كودك رفتي تا سيرابش كني اما ديدي كودك ديگر آب نمي خورد!

اما اگر تو قاسم نيستي؛اگر علي اكبر نيستي؛اگر جعفر و عون و عبدالله نيستي؛لااقل حرمله مباش!كه خدا هديه حسين را پذيرفت،خون علي اصغر را به زمين پس نداد.من نمي دانم فرداي قيامت اين خون با حرمله چه خواهد كرد؟!........

716.jpg

شهيد احمدرضا احمدي
رتبه‌ي اول كنكور پزشكي سال 1364 -ساعتي قبل از شهادت
با تصرف و تلخيص

با تشكر از تمامي دوستان براي همراهي در وبلاگ سيب خوشبو.درباره‌ي اسكريپت جديدي كه باعث پرسيدن نام دوستان مي شود خيلي ها سئوال كردند و درخواست كردند كه اين موضوع را حذف كنم.اما من با اطمينان كامل به شما عرض مي كنم كه نامهايي كه شما وارد مي كنيد در هيچ جا ثبت و ضبط نخواهد شد و فقط جنبه‌ي خوش آمدگويي دارد.اگر هم دوستان مايل بودند هيچ مسئله اي ندارد كه دكمه‌ي Cancel را بزنند.وبلاگ باز خواهد شد!يكسري لينك ها هم جديداً به لينكستان اضافه شده است.لطفا بازديد بفرماييد و اگر لينك وبلاگ شما نبود بنده را مطلع نماييد.از دوستاني كه براي مطلب قبل كامنت گذاشتند به وسيله‌ي زير قدرداني مي گردد:

مسافر ثانيه ها -- مجنون ولايت(آقا كميل)×2 -- شميم يار -- شيعه(آقا عليرضا) -- ميثم اس اس(آقا ميثم) -- ايران دانش(آقا جعفر)×2 -- شريف ×3 -- دريچه اي به ملكوت(آقا محسن) -- پلاك جنگي -- هلوع(آقا يوسف) -- محب فاطمه(س) -- ما دو همراه(علي آقا)

هديه‌ي اين هفته‌ي ما به شما:

يك پروجكت فلش زيبا؛كاري از هيئت امام حسن مجتبي(عليه السلام)

زيارت-كاري از هيئت امام حسن مجتبي عليه السلام

/ 35 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهدي

سلام....عکسی که گذاشتيد با اون بيت شعر!!!!!!!!!......از بابت لينک ممنون.در اولين فرصت وبلاگم رو خوشبو می کنم با سيب خوشبو.ياعلی.ع.

جعفر

سلام.من از اين آهنگ دل تنگ خيلی خوشم مياد.دستت درد نکنه.يا حق...

شريف

سلام عليکم. در پناه حضرت حق سربلند و موفق باشيد.

kosar_کشتی پهلو گرفته

سلام ... کاش یکی حال اون زنهای بیچاره ابوقریب را میفهمید .. که هرکدام خانه و کاشانه ای داشتند .. و شاید همسری و فرزندانی ... الان ما در کمال ارامش باید این مطالب را بخونیم و نچ نچ کنیم ... یوسف فاطمه بیا

جعفر

گره دکتر محمد اصفهانی در ارکات(http://www.orkut.com/Community.aspx?cmm=75973)اگه تا حالا توی ارکات عضو نشدی بگو دعوت نامه ی ارکات رو برات بفرستم.

مجيد

سلام. به روز شديم. ذوب در ولايت... يا حق!!

reyhaneh

سلام خيلی وقت بود مطلب به اين جالبی ننوشته بودی خسته نباشی اميد وارم هرروز وبلاگت پر بار تر شودیاعلی مدد

علي شايق

سلام /// اون طور که معلومه دادا ما ديگه به چشمت نميايم هرچند که هم عشقيم و هم جنون /// راستش گفتم شايد به خاطر امام حسن عليه السلام هم که شده گوشه چشمی به وبلاگ ما داشته باشين و از برکات کلامتون ما رو هم بهره مند کنين ولی مثل اينکه از اين شانسا نداريم // در هر صورت ما هم با پلاک داران خاکی صفت و خاک خورده چند صباحی خاک خورديم اون هم از نوع رس // يا حق امام حسن مجتبی عليه السلام پشتيبانتون

علي شايق

سلام دوباره يادم رفت بگم که قرار بود تبادل لينک کنيم ولی شما خلف وعده کردين بابا خيلی خيلی خيلی خيلی ای ولله