دلنامه

بعد از نوشتن مطلب بیایید همدیگر را باور کنیم انتظار داشتم دوستان نظرات تحلیلی و پیشنهادات راهگشا ارائه بفرمایند که به جز چند نفر کسی به خودش زحمت نداده بود. بنده از تمامی دوستانی که مطلب را خواندند و نظر دادند تشکر می کنم. در میان کامنت ها یکی از بندگان خدا نظر داده بودند و خواستار پیگیری مطلب شده بودند. نمی خواستم مطلب را ادامه بدهم چون وبلاگ عمومی است؛ نه فقط برای طلاب و دانشجویان ولی امرزو مطلبی خواندم و بعد از اینکه حسابی وجدانم به درد آمد تصمیم گرفتم یه ذره دلنامه بنویسم:

خدا وکیلی از میون تمامی حوزه ها چند نفر مثل شهید مفتح و امام خمینی و شهید مطهری و شهید باهنر و امثالکم پرورش یافته اند؟ البته بنده بیشتر نظرم روی حوزه های برادران است که قدمتی چندین و چند ساله دارد وگرنه حوزه های خواهران غیر از حوزه الزهرا(س) کسی عددی به حساب نمی آوردشان منظورم از کسی مسئولین رده بالای حوزه های علمیه است.

بیایید خودمان را گول نزنیم و نگوییم امام (ره) یک معجزه بود و... با این حرفها وظیفه ما ساقط نمی شه. همه ما می دانیم اگر به اندازه ظرفیتمان و تا آخرین درجه ظرفیت وجودیمان تلاش کنیم مقامی کمتر از پیامبر(ص) نخواهیم داشت.

مشکل فقط قضیه حوزه و دانشگاه نیست. شاید مشکل قلیل من الآخرین است؛ ولی نه مشکل اینه که هیچ کس تکانی به خودش نمی ده تا توی این جرگه قلیل خودش رو جا کنه. همه راحت طلب شدن. حالا باز هم گلی به گوشه جمال بچه طلبه ها که دغدغشون مبارزه با نفس و اینجور مسائله که البته بنده فکر می کنم آنها هم از ذخیره معنوی جاریه در مکان و فضای حوزه ارتزاق می کنند.

لابد پیش خودتون می فرمایید که این یکی به نعل می زنه یکی به پاشنه آخه دلم از هر دو جاش پره!

ترخدا شما بگید مکان دانشگاه ها و حوزه ها تغییری کرده؟ چرا باید در همون دانشگاهی که حاج احمد متوسلیان درس خونده، نفس کشیده به ارزش های دینی توهین بشه؟ چرا وقتی برنامه جشن و مولودی و حتی نوحه خوانی برای اما محسین(ع) و ائمه اطهار(علیهم السلام) که روحی فداهما در نمازخانه دانشکده برپا می شود جای سوزن انداختن نیست، از بچه مذهبی گرفته تتا خوش تیپ های دانشکده( که الحمدلله به برکت نظام جمهوری اسلامی همه خوش تیپ شدند) می آیند و همراهی می کنند ولی تا مداحی تموم می شه و سخنرانی شروع می شه هیچکس باقی نمی مونه! به خدا هیچکس نمی مونه حتی یکنفر!

چرا اینقدر سطحی شدیم؟ چرا اینقدر خوب بلدیم توجیه کنیم؟ شاید چون خیلی خودخواه شدیم و توی همه زمینه ها خودمون رو صاحب نظر می دونیم.

یکی به من بگه مشکل از کجاست؟ مشکل از طلابه؟ از دانشجو هاست؟ اصلا شاید مشکل از زمونه است که آخرشه!!! یا شاید از امام زمان که نمی آیند!!!

من اگر بخواهم بیشتر از اینها بگم شاید بعضی از دوستان فکر کنند من ضدانقلاب و ضد روحانیت و... هستم.

ولی فقط این را بگویم که بیایید اینقدر به فکر جذب افراد و تغییر تفکرات آنها نباشیم بیایید خودمان را درست کنیم تتا وقتی کسی ما را می بیند نگوید این کیه و اسمش چیه! بلکه بپرسه دینش چیه و رهبرش کیه؟

ترخدا بیایید به داد اسلام برسیم اسلامی که برای شناساندنش چهارده سلاله و نور پاک پا به عرصه وجود نهادند.

ببخشید که پراکنده گویی کردم با اینکه حرف نگفته زیاد مانده....

والسلام علیکم و علی عبادالله صالحین

/ 8 نظر / 16 بازدید
mahdi

سلام. همش تقصير سطحی نگری خودمونه. البته بعضيها هم بی تقصير نيستن.اگه کتاب رزيتا خاتون رو خونده باشين و ديده باشين که اونجا سيد مهدی شجاعی چی ميگه اونوقت ميبينين که چه بلايی بعضيا دانسته و خيليا ادانسته دارن سرمون ميارن. وقتی يه جون می بينه با شرکت تو مراسمات اونم فقط شور ش(نه شعورش) (بزن بکوب و شادی يا عزاداری انچنانی() خيلی تحويلش ميگيرن وقتی ميبينه که خود سر دستشون که احترام براش قايله تا سخنرانی ميشه ژا ميشه ميره و ژشت سر اخوندا( درست حسابياشو ميگما) هر چی دهنش مياد ميگه ديگه چه انتظاری ازش ميره. قبول که اينجا نوشتن سخته اينا کلی بايد روش بحث بشه.التماس دعا(مخصوصا تو عرفه)

نويسنده

سلام ... اصل مطلب درسته و سوال بجاييه ... به نظر من فرهنگ کلی جامعه نسبت به سالهای قبل تغيير کرده ... بايد در جوونا انگيزه ايجاد کرد٬ بايد به طور جدی فرهنگ سازی کرد ... متاسفانه الان خيلی از ارزشهای ما ضد ارزش شده و اينها همه نتيجه تهاجم فرهنگييه که بی صدا ريشه به تيشمون زده ... انشالله که هممون به خود بييايم و وظايف اصليمون رو بشناسيم و به نحو احسن انجام بديم ... برای فرج آقا هم جدا دعا کنيم که فرج ما در اونه .... يا علي

حسن

چی بگم والله؟چيزی نگفتن بهتر است.......!

میثم

با عرض سلام و خسته نباشيد جانانه به مناسبت تهيه اين مطلب خوب ...متاسفانه بايد خدمت شما عرض کنم که گفته ها و نوشته هايتان درست است. انشاا.. موفق باشيد. به من هم سر بزنيد.خدا نگهدار

حسن

بسمه تعالی...سلام عليکم.....راستش ددرد دل در اين زمينه زياده خيلی زياد ......چرا که بعد از انقلاب به خصوص بعد از جنگ اکثر مسئولين به فکر دنيا و مسائل دنيوی رفتند و فرزندان انقلاب منظورم نسل سومی هاست که شناختشون از انقلاب کم بود با اصلا شناختی نداشتن ول کردن و مشغول سرگرم کردن آنها با کارتن ها و سريال های غربی و يا فرهنگ غرب کردند کودکی که از همان ابتدا تا... مشغول ديدن کارتن های خارجی با فرهنگ غربی است با چه فرهنگی رشد خواهد کرد با چه افکاری بعضی از اين سريال ها يا کارتن ها به صورت ناخوداگاه افکاری را به کودکان ما منتقل می کنند ما متوجه نيستيم و فرياد شبيخون فرهنگی رهبر معظم انقلاب را کسی نمی شنود (در اين زمينه حرف زياده) و يا عملکرد بد بعضی ها که حال دنيا پرست شده بودند در لباس دين و يا با سابق انفلاب تيشه به ريشه انقلاب و دين در قکر نسل سومی زد....

حسن

... فاصله نسل سومی ها از روحانيون زياد شد بعضی دوستان جاهل با ساخت يک سری مسائل فاصله نسل سومی ها را از روحانيون زياد کردند و بعضی دشمنان جاهل با استناد به کارنامه بعضی از آنها چهره کل روحانيت را تخريب کردند ...حرف بسيار است وقت اندک ان شاالله بعد از امتحانات مزاحمتان خواهم شد.....التماس دعا

بیقرار ظهور

از اینکه از وبلاک خودتان بیقرار ظهور باز دید می فرمایید سپاسگزاریم منتظر حضور سبز شما و تمام دوستان عزیز هستیم

سجاد معلومات

سلام برادر من نمی دونم شما چقدر از حوزات علمیه خبر دارید مخصوصا خواهران ولی برادر من شما که شرح وضایف حوزات رو نمی دونید چرا اضهار نظر می کنید اونم از حوزات علمیه خواهران شما که داعی طلبگی دارید آیا نباید شئونات طلبگی رو رعایت کنید و کمی با احترام در خصوص حوزات علمیه خواهران حرف بزنید . فقط به شما بگویم اگه برادران به رسالت خودشون عمل نکردن ولی بدونید در حوزات علمیه خواهران الان بسیاری از خانمها به درجه اجتهاد رسیدن اونم در عرض جند سال که باورش برای همه آقایون سخته من خودم توی این مجموعه کار می کنم اگر دوست دارید می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر برید و تحقیق کنید موفق باشید چ