.::پتک جهانی شدن::.

سلام.بعد از دو هفته غیبت حتما می گی چه سلامی!چه علیکی...شرمنده ی اخلاق ورزشی همه تون هستم.رایانه ی منزل دچار مشکلاتی بس عدیده شده بود که شرح ما وقع را در این مجال کم نتوان گفت.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

بگذریم...

امروز صبح تو تلویزیون یه چیزی دیدم که مو به تنم سیخ شد.وحشتناک بود...وحشتناک!

برنامه ی شبکه ی دو بود درباره ی جوان هایی که قرص اکستازی مصرف می کنند و گرفتار می شود.اسمش فکر کنم «آن سوی توهم» بود.با یه دختره مصاحبه می کرد که قرص مصرف کرده بود.صورت دختره رو مات کرده بودند و فقط از صداش می شد حدس زد که مثلا 20 ساله است.مجری ازش پرسید:شما چه جوری و چه موقع مصرفت رو شروع کردی؟ دختر هم جواب داد:

بچه که بودم بابام به خاطر این که خرج موادش رو دربیاره من رو می فروخت.مامانم هم دست کمی از بابام نداشت.یه روز مامانم بهم تریاک تعارف کرد.من هم بچه بودم و نمی دونستم این چیزها چیه.برا همین مصرف کردم و معتاد شدم.

چشم هام داشت از حدقه درمی اومد.یک هو زیر نویس آمد که:مریم-12 ساله......سرم پکید...مخم سوت می کشید...

مجری پرسید:خواهر یا برادری هم داری که مصرف کنند؟دختر هم جواب داد:آره!یه خواهر دارم که اون هم تریاک می کشه.9 سالشه!!مامانم چند روز پیش بهش صبح قبل از مدرسه عرق داده بود و خواهرم هم خورده بود و رفته بود مدرسه شر به پا کرده بود.اون ها هم از مدرسه اخراجش کردند.مجری با تعجب گفت:دختر 9 ساله؟؟قرص هم مصرف می کنه؟دختر گفت:آره. هر پنج شنبه شب خونه مون اکس پارتیه!!

دیگه چشم هام از حدقه بیرون زده بود.تا حالا این جوری شو ندیده بودیم.احساس می کردم دیگه نیستم.دوست داشتم به همه ی اون هایی که فکر می کنن وکیل و وصی من و تو هستن و فکر می کنن فقط اون ها هستن تو دنیا که خوبی مردم رو می خوان فحش بدم.و دادم!به اون هایی که خودشون رو آقا بالاسر تمام مردم دنیا می دونن.به اون هایی که فکر دهکده ی جهانی داره دیونه شون می کنه.دوست داشتم دور تا دور هر کشوری رو تا آسمون یه دیوار بتونی بکشن و کلا هر کشوری کار خودش رو بکنه.چه خوب می شد.اون وقت مردم دنیا هم کاری به کار هم نداشتند.دیگه خبری از اکستازی و شیشه و این کوفت و زهر ماری ها نبود.جوون های اون ور آبی خودشون رو خفه می کردن.اما کاری به کار ما نداشتند.

اما این هم یک کم ظلمه.ظلم به اون هایی که می خوان حق رو بدونن.اون وقت دیگه دیوارها نمی گذاشتند حق نمایان بشه...نمی دونم چی دارم می گم.دیوونه شدم...احساس می کنم یکی داره با پتک جهانی شدن می کوبه تو سرمون... .

 

با تشکر از دوستانی که علی رغم این که بنده جایی سر نزدم آمدند و منت گذاشتند بر سر ما...دست مریزاد.

حمید دادا(وبلاگ حکمت تازیانه) – سردارعلی – مدیریت وبلاگ پیاده روی خاطرات – مسافر سکوت – امید – سما(وبلاگ مرا عهدی ست با جانان...) – خانم زهرا(وبلاگ کیمیای ناب) – مدیریت سایت عاشوراییان – سیب سرخ(وبلاگ ماه تابان من) – تنها(وبلاگ دلم گرفت ای هم نفس) – مدیریت وبلاگ سید – بی صداترین(وبلاگ شراب ناب) – مدیریت وبلاگ حریم دوست – مدیریت وبلاگ یه مسافر – مدیریت وبلاگ قافله ی نور – افق بی انتها(وبلاگ گونای) – خانم دلارام(وبلاگ مچول کوچول)

/ 21 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
افق بی انتها

سلام . خوبید... خوشحالم که بالاخره اپ شد . این فقط قطره ای از دریاست ..... قرص و کریستال و شیشه و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه . خدا عاقبت به خیرمون کنه با این مسئولانی که به قول خودشون دارن مشکلات و ریشه کن می کنن. هر کی به فکر خودشه ....

hosein arafeh

سلام حسن آقا/ خوبه فرزند آدم دو زار معرفت داشته باشه !!!

دلارام

سلام. بالاخره به روز شد. تا بترکد چشمان حسود

صادق

سلام حسن جان اول اينو بگم که من هم کلاسی حسنم. حسن جون در باره مطلبت بايد بگم انقدر زياد شده که آدم نمی تونه حتی فکرشو بکونه . آره ديگه حسن جون حتما به وبلاگ من سر بزن به دوستانتم بگو بيان. می خوامت

مرضيه

سلام.. روز عرفه از اعياد عظيم است وروزيستكه حقتعالي بندگان خويش را به عبادت وطاعت خود خوانده وموائد جود واحسان خودرا براي ايشان گسترانيده وشيطان دراين روز خوار وحقيرتررانده تر وخشمگين ترين اوقاتش خواهد بود... تبریک..خيلی التماس دعا. راستی من فردا شب اگه خدا بخواد به روز ميکنم.. فرصت کرديد بيايد خوشحال ميشم..

حریم یاس

سلام .. چه توهمی ؟!! .. ساده دلانی هستند که به راحتی گول ميخورند .. بهتر اينه که به جای اينکه مثل پتک بزنيم تو سرشون قدر فرهنگ سازی کنيم !! .. جوون ما نميدونه چيه .. عواقبش چيه .. چه خطراتی تهديدش ميکنه ..

حریم یاس

سلام .. عرض من کلی بود .. نه يه بچه ۹ ساله .. اکثريت جامعه هم ۹ ساله هستند ؟ شايد دانايی شون در حد همون ۹ ساله باشه .. مشکل اينجاست ..‌!

حامد

سلام . وبلاگ جالبيه . مطالبش هم قشنگه . موفق باشيد . در آينده قطعا از وبلاگ شما استفاده خواهيم کرد

mojtaba

سلام...آخه چی بگم چی ميتونم بگم!!!... خدايا....التماس دعای فرج..يا حق.