.::سيب خوشبو(۴)::.

بسم الله

پس از رحلت جانشوز پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)،حسن بن علی(علیه السلام)که ده سال بیش از سنش نگذشته بود،علاوه بر تحمل این مصیبت،حوادث تلخ غصب خلافت پدر گرامیش و شهادت مادر بزرگوارش،حضرت فاطمه ی زهرا(سلام الله علیها) را چشید.عصر خلافت ابوبکر،عمر و عثمان 25 سال به طول انجامید.همان 25 سال معروف که استخوان در گلو بود.در این 25 سال امام حسن(علیه السلام)ساکت نبود و در مکان های مقتضی علیه خلفای جور قد علم می کرد.سال ها گذشت و در اواخر سال 34 هجری بود که عثمان کشته شد و مسلمانان مدینه با علی(علیه السلام) بیعت کردند.در سال های خلافت امیر مومنان حسن(علیه السلام)همیشه همراه و هم گام پدر بود و برای رفع مشکلات گوناگون مردم شب و روز تلاش می کرد.تاریخ نمونه های زیادی را در خود ثبت کرده است.

اما روزها به سرعت می گذشت و زمان به سحرگاه 19 رمضان 40 هجری رسید.پدر ضربت سختی خورده است و حسن و حسین(علیهم السلام)سخت نگرانند...نکند پدر هم آن ها را تنها بگذارد و برود...آری!صحبت های پدر بوی وداع می دهد.روز 21 رمضان،کوفه غرق در عزا بود.مردم گروه گروه خدمت حسن بن علی(علیه السلام)که از امروز مسئولیت سنگین امامت بر دوش او بود می رسیدند و تسلیت عرض می کردند...مردم بیعت کردند...اما...کاش... .

ادامه دارد...

مشق شب:خیلی فکر کنید.هر چه بیش تر بهتر!

امام حسن(علیه السلام)در جواب مرد شامی که از ایشان سئوال کرد:«آن 10 چیزی که هر کدام از دیگری سخت ترند کدامند؟»فرمود:

آن 10 چیز که هر کدام بر دیگری سخت تر است،عبارتند از:«سنگ»و سخت تر از سنگ،«آهن»و سخت تر از آهن،«آتش»و سخت تر از آتش،«آب»و سخت تر از آب،«ابر»و سخت تر از ابر،«باد»و سخت تر از باد،«فرشته»ای است(که آن باد را به حرکت در می آورد)و سخت تر از آن فرشته،«فرشته ی مرگ»است؛و سخت تر از فرشته ی مرگ،«مرگ»و سخت تر از مرگ،«فرمان خدا»است.

تحف العقول،صص257-259

با تشکر از تمامی دوستانی که در مطلب گذشته نظر دادند و تشکر ویژه از آن عزیزانی که پیام تبریک برای حقیر گذاشتند.لازم به ذکر است داستان«غایب ها دستاشون بالا!»در نخستین جشنواره ی وبلاگ های قرآنی رتبه ی دوم را کسب کرد.لینکش رو می توانید در ستون کناری وبلاگ در قمست «مطالب جالب انگیزناک» بیابید.اگر نخواندیدش حتما بخوانید.

ضمنا يک تشکر ويژه از تمام دوستانمان در وبلاگ برترين های پرشين بلاگ به خاطر لطفی که نسبت به حقير داشتند.از آقا حامد احسان بخش؛ميرعلی؛خانم نورا و همه ی دوستان.خيلی ممنون.

سید شهاب الدین واجدی(سایت عاشوراییان) -- میر علی(وبلاگ طواف) -- مدیریت وبلاگ ققنوس خیس -- مدیریت وبلاگ نجوای شاکی -- دلارام(وبلاگ مچول کوچول) -- نیما رهگذر(وبلاگ چلوکباب) -- مدیریت وبلاگ انحمن پارسا -- تنها(وبلاگ دلم گرفت ای هم نفس) -- سلام -- پرستو(وبلاگ گنجینه ی نور) -- مدیریت وبلاگ دیاموند -- کدیریت وبلاگ هاجر و اسماعیل توضیح:این وبلاگ در بخش گرافیک نخستین جشنواره ی وبلاگ نویسی قرآنی رتبه ی دوم را کسب کرد.به آقا سید محمد تبریک می گم. -- محمد آقا(وبلاگ حریم یاس توضیح:این وبلاگ در بخش گرافیک نخستین جشنواره ی وبلاگ نویسی قرآنی رتبه ی نخست را کسب کرد.باز هم تبریک.ولی خفن تر.از نوع نوت بوکی!) -- غریبه(وبلاگ غالبون)

/ 22 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دل شكسته

سلام من اومدم از شما يه سوال بپرسم و برم . شما از وبلاگ يک دنيا پدر خبری دارين ؟ يا حق

غريبه

سلام مبارکه ای وبلاگ بنويس ای برنده ای افتخارآفرين . کلی خوشحال شدم ما کجای کاوشماکجا. التماس دعا

هاجر و اسمعیل

قشنگ بود. ؛غایب ها دستاشون بالا رو می گم؛ ايولزين مطلب جويی نشستم تا ببينم روی ماهت را به هر صحرا به هر دريا دوايم ده ز دعوت ها... از تشکرت تشکر می کنم.

محمد

سلام وبلاگ قشنگی داری اميدوارم که در تهيه و رشد اين وبلاگ موفق تر باشي و بتوني اونو به بهره وري کامل و عالي برسوني راستي اگه فرصتي هم برات پيش اومد و دلت خواست يه سري هم به وبلاگ من بزن،خوشحال ميشم نظرتو در موردش بدونم

غريبه

سلام چراشما ،مامخلصيم ،مخلص اخوی به خوبی شما. ياعلی

*ققنوس خیس !*

ازروی تو دل کندنم آموخت زمانه ... این دیده از آن روست که خونآبه فشان است .................................... به قول خودت ! نمی آپ تو دیتید ؟

مهاجر-55

اين مردمان غريبه نبودند ای پدر ديروز در رکاب تو شمشير می زدند!!!

چشم انتظار یار

به نام حضرت دوست .... آفتاب، کجا توان آن دارد که خويشتن را به پاي تو افکند و از شرم آب نشود؟ زمين، بدون حضور تو چگونه سر سبزي خواهد يافت؟ ماه، کي مي تواند در برابر رخساره ات دم از تجلي و زيبايي و دلپذيري بر آورد؟ سرو، چگونه مي تواند در مقابل بلنداي قامتت، سر بر افرازد؟ شمع، آيا بجز شاهدي بر جمال دلاراي توست؟ گل را آيا آن توان و شکيب هست که در پيشگاه تو به خود نمايي و دلبري بپردازد؟ پروانه را، مگر جز پرواي رؤيت روي محبوب جز ديدار روي زيباي تو عشق ديگري در سر است؟ بلبل سرمست جز نواي نام تو را بر زبان تواند داشت؟ اي حسن ناز فلک! تمامي خوبي! اي ماه روشن هستي! از پردة غيبت در آي تا نگاه سر سبزي و طراوت و زايندگي و نعمت را به کوهپايه هاي انساني و فراخناي جهاني نثار کند. سلام بزرگوار ...... بسیار استفاده بردم ..... عاشقان حضور پس از تاخیر طولانی به روز شد ...... موید و مهدوی ..... در پناه حضرت دوست ......

سيد صادق قاضي

السلام عليک يا اباعبدالله سلام حسن جون. خوبی داداش. مطلالبت خيلی قشنگه. تو اين چند وقته ما رو فراموش کرديا

مرضيه

سلام .... خوبين ؟ متاسفم كه دير اومدم .... ببينم تا من به بلاگتون سري نزنم شما مهمون خونه ي ما نمي شين نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا مرامتون كجا رفته؟ منتظرما.....